Reedel, 13. aprillil osales Paide Gümnaasiumi Segakoor 27 lauljaga XIV Eesti Kammerkooride Festivalil.

Festival toimus ajavahemikus 13.-15.04 Karlova Koolis Tartus. Osalejateks olid mitmes kategoorias täiskasvanute kammerkoorid ja ka koolikoorid. Koolikooridele oli lavaloleku aeg ette nähtud 7 – 10 minutit. Kõikidel kooridel tuli kohustuslikult laulda üks teos Veljo Tormise loomingust.

Meie ettevalmistus konkursiks algas juba oktoobri lõpus. Repertuaari omandamisel tuli lauljatel ja dirigendil näha üsna palju vaeva. Lisaks korralistele proovidele osalesid lauljad enne konkurssi kahel korral pikemal nädalalõpu harjutuspäeval. Harjutati palju eraldi häälerühmades ja ka iseseisvalt.

Koori konkursikava rikastamiseks andsid suure panuse Siret Heinaste klaveril ja Samuel Ehman flöödil. Aitäh neile! Suur tänu ka Eesti Kultuurkapitali Järvamaa Ekspertgrupile, kes võimaldas tänu oma rahalisele toetusele meie kooril Tartu festivalile sõita.

Festivalil osalemise tulemusena jäi Paide Gümnaasiumi Segakoor järjestuses neljandaks pälvides tubli osalemise eest diplomi. Tore, et koor sai ennast proovile panna esinedes rahvusvahelise žürii ees suurepärase akustikaga aulas.

Ammutasime hulganisti positiivseid elamusi kuulates teisi koore nii konkursipaigas kui ka Tartu Ülikooli aulas festivali avaüritusel.

Anne Toomistu
Paide Gümnaasiumi Segakoori dirigent