11. mail toimus meie koolis piirkondlik Vigurivänt 2018 võistlus. Võistluse korraldas Maanteeamet koostöös Paide gümnaasiumiga. Kokku toimub maikuu jooksul üle Eesti selliseid võistlusi kuus.

Paides toimuval võistlusel osalesid Paide Gümnaasium, Vodja kool, Türi Põhikool, Käru Põhikool, Jäneda Põhikool, Imavere põhikool, Rapla Ühisgümnaasium, Roosna-Alliku Põhikool. Igast koolist sai osaleda 1 võistkond, mis koosnes 2 poisist ja 2 tüdrukust vanuses 10-12 eluaastat.

Võistlus koosnes teooriast ja praktilisest sõidust, milles oli nii vigurraja elemente kui ka linnaliikluses vajalikke teadmisi ja oskusi. Punktiarvestust peeti võistkondlikult. Lisaks kohtunikele oli üritusel abiks ka Paide kaks noorsoopolitseinikku. Nende eriauhinna võitis meie kooli võistkond.

Meie kooli võistkonda kuulusid Virko Maasik (3b klass), Sten Aer (4a klass), Hanna Hiob (4a klass) ja Laura-Lisanna Nurmsalu (5a klass). Nad moodustasid tegusa ja terviklikku võistkonna, mille tulemusel saavutasid üldarvestuses 1. koha. Võitja võistkonna kool sai auhinnaks JALGRATTA, et jalgrattaõpet koolis veel mugavam oleks läbi viia. Suur kiitus ja tänu meie tublidele õpilastele!

Õpilasi juhendasid ja valmistasid võistlusteks ette liiklusõpetajad Kairit Wirth ja Tiia Sagar.

Kairit Wirth