16.-22. veebruar oli meie 6-liikmeline seltskond Türgis. 5 esimest päeva peatusime Karabükis, kus toimus ka esmaabiteemaline koolitus. Kohal oli 6 erinevat riiki kokku 36 osalejaga. Esindatud olid Makedoonia, Bulgaaria, Horvaatia, Türgi, Rootsi ja Eesti. Kuna me jõudsime oma grupiga Karabükki päev varem, oli meil aega linnaga tutvuda. Käisime avastamas linna tänavaid, mis olid pungil söögikohti, pagariärisid, pisikesi kioskeid ja toidupoelaadseid kohti, kella- ja prillipoode ning sattusime ka suuremasse ostukeskusesse. Hiljem tutvusime väikese bussisõidu kaugusel asuva Safranboluga ning jalutasime sealses vanalinnas.

Esimene projektipäev möödus tutvudes. Rääkisime endast, oma riigist ja tegime tutvust ka teiste riikide noortega. Lahendasime erinevaid ülesandeid: energizereid ja icebreakereid. Algul oli päris hirmutav ja väsitav rääkida inglise keeles, mis siis, et inglise keel on kõigil päris hästi suus ja hätta me ei jäänud, kuid siiski, esimene päev oli väga pingeline.

Järgmistel päevadel tutvusime esmaabi põhitõdedega, tegime erinevaid grupitöid, kus arutlesime esmaabi puudutavate probleemide üle. Iga riik tutvustas ka võimalusi, mida pakutakse nende noortele esmaabi õppimiseks. Viisime läbi tänavaküsitlusi ja mõtlesime, mida meie ise saame esmaabi teadlikkuse tõstmiseks teha.

Kahele õhtule olid jagatud ka erinevate riikide rahvusõhtud, kus iga riik valmistas ette slaidiesitluse, näitas videoid ning pakkus oma riigi maiustusi ja suupisteid.

Enne Türgist lahkumist peatusime  kaks päeva Istanbulis ja külastasime mitmeid vaatamisväärsusi: ühte suurimat mošeed Blue Mosque, mis oli seest kaetud käsitsi maalitud lillede, mustrite ja sümbolitega, maaaluseid veehoidlaid, kus oli õnne toova ninaga Medusa pea ja suurt turgu Grand Bazaar, kuhu me esimese kümne minutiga ära eksisime.

Kokkuvõttes oli reis väga tore ja kindlasti soovitame kõigil tulevikus sellistes projektides osaleda, sest peale õppimise saab tutvuda riigiga ja kohtuda paljude toredate inimestega.

Aitäh riigigümnaasiumi direktorile Urmo Reitavile, kes selle projekti kirjutas!

Kokkuvõtte koostasid Ines Themas, Martin Leotoots ja Mia Laurel Viilup