23.septembril toimus Türil traditsiooniline nooremate noorte kotkaste ja kodutütarde matkamäng. Mängul osales ka meie kooli Paepiigade rühm kahe võistkonnaga.

Ilm oli ilus ja võistlejaid palju. Üle kogu Järvamaa oli kohale tulnud 18 võistkonda. Kõik vanuses 7-12 eluaastat. Rajal viibimise kontrollaeg oli 5 tundi.

Liiguti kaardi abil ja etteantud aja sees tuli läbida võimalikult palju kontrollpunkte. Punktides sooritati ülesandeid, mis kontrollisid kodutütarde-noorkotkaste järguteadmisi ja oskusi. Proovile pandi näiteks meeskonnatöö oskused, kontrolliti taimede, kalade tundmist, sõlmede tegemise oskust, orienteerumist Eesti kaardil, asimuudi määramist jpm.

Paepiigad esinesid väga hästi. Rajale läks noorem võistkond kogemusi omandama ja see eesmärk sai kuhjaga täidetud. Võistkond koosseisus Mona Raidvere, Lisete Pähk, Greete-Getriin Osolin ja Laura Sild lõpetas 14. kohaga ja teavad nüüd täpselt, milliseid oskusi on vaja veel harjutada, mida juurde õppida.

Vanem võistkond koosseisus Kirsi Tamsalu, Eviita Õisma, Laura-Lisanna Nurmsalu ja tiimi laenatud Retla kodutütar Kristina Kuusk läksid rajale kindla eesmärgiga võita. Kahel eelmisel aastal oli see õnnestunud ja tüdrukutel oli suur soov pääseda ka seekord vabariiklikule võistlusele. Toimub see ju lausa mere taga, Saaremaal.

Autasustamisel kruviti pinget sellega, et kohti jagati tagantpoolt ettepoole. Iga koha väljaütlemisega pinge tõusis, aga lõpuks oli selge: Matkamängu 2017 võitjad on Paide Paepiigad Paide Gümnaasiumist. Ja seda kolmandat aastat järjest!

Vabariiklik matkamäng toimub 6.-7. oktoobril Saaremaal. Paepiigad esindavad seal Järva ringkonda, seega tasub pöidlaid hoida!

 

 

 

 

Fotod: Siiri Sitska ja Tiiu Saarist