Meie koolis õppis nädal aega VeniVidiVici õpilasvahetus programmi raames Euroopa meister kardispordis ja Jüri Gümnaasiumi 8.klassi õpilane Georg Kõss.

Paide Gümnaasiumi kasuks otsustas ta sellepärast, et selles koolis õpib üks tema võistluskaaslane ja hea sõber, kelle juures ta ka ööbis. VeniVidiVici programmis osalema ajendas Georgi ka see, et ta on selle kohta palju head kuulnud ja tahtis saada lahedat kogemust.

Georg rääkis, et esimestel päevadel oli ikka ärevus sees, kuna keskkond oli uus. Osade õpetajatega harjumine võttis aega, kuid üldiselt olid koolitöötajad toredad ja abivalmis. Koolis oli minu vahetusklass tõeliselt tore ja kiiresti vastuvõttev. ,,Mind vaadati kui tavalist õpilast nende klassis. Nädala jooksul lõin palju uusi tutvuseid ja isegi võõrad õpilased tulid minuga rääkima ja tutvustasid ennast,” seletas Georg.

Gerog osales täie mahuga 8.klassi õppetöös. Käis kõigis tundides ja ekskursioonil Tartus Põllumajandusmuuseumis ning võttis usinasti osa spordipäevast.

Georg ütles, et ta sai sellest nädalast väga hea kogemuse ning julgust kuhugi teise kooli veel minna. Georg soovitab ka teistele enda mugavusstooniga hüvasti jätta ja osaleda erinevates programmides, mis teile pikaks ajaks meelde jäävad.