Detsembris tekkis soov koostöös 8 B klassi õpilastega luua muusikatunnis nutivahendite orkester. Laadisime oma nutivahenditesse alla Piano äpi ja harjutamine võis alata. Võimekamad said tuntud jõululaulust keerulisema partii, teised lihtsama.

Meie tegevuse eesmärgiks oli kinnistada tähtnimede asukohad klaviatuuril, aga muidugi saada ka elamus oma muusikalisest tegevusest. Lõpptulemus tegi rõõmu nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Muusikamaailm on mitmekülgne ja muusikatund ei koosne juba ammu enam vaid laulmisest. Lisaks olemasolevatele pillidele rikastab ja mitmekesistab nutiseadmete kasutamine õpilaste musitseerimiskogemust ja sellest võib tekkida sügavam huvi muusika vastu.

Jagades tulemust kolleegidele ja tunni kirjeldust algatuse „Nutitund igasse kooli“ Facebooki suletud grupi kodulehel, sattusime Paide gümnaasiumi 8. klassi nutitunniga ka 13. jaanuaril ilmunud  Õpetajate Lehe veergudele. „Nutitund igasse kooli“ on populaarne algatus nii kooli- kui ka lasteaiaõpetajate hulgas. Tänu juhuslikult tulnud ideele ja toredale lõpptulemusele jõudis ka Paide gümnaasium algatuse „Nutitund igasse kooli“ kaardile.

https://www.facebook.com/groups/nutitund/permalink/1229794637076396/

Anne Toomistu
muusikaõpetaja