Kolmapäeval piilusime natuke Riigikogu liikme tööd. Olime väga õnnelikud, et meile sai külla tulla Yoko Alender. Yoko Alender on väga soe, rõõmsameelne ja lapsi hästi mõistev inimene.

Ta oskas lastele mõistetavalt ja lihtsalt selgitada demokraatia olemust ja Riigikogus tehtavat tööd. Loomulikult huvitas lapsi kohe, kui palju üks poliitik teenib ja nii mõnigi arvas, et peaks paremini õppima hakkama ja tulevikus Riigikogu saadikuna end proovile panema.

Yoko Alender vastas meelsasti laste küsimustele ja neid tuli ikka igasuguseid. Nutiajastu ,,klikk-vastus, klikk-uus mõte” lapsed haarasid kinni igast kuuldud sõnast ja vestlus jõudis välja küüditamiseni. Kuna see teema lapsi väga huvitas, siis leppisime kokku, et loodusõpetuse õpetaja, kes ise on küüditatud olnud, räägib neile sellest oma tunnis.

Niimoodi vahepeal teemast pisut kaugenedes ja siis jälle Yoko Alendri osaval juhtimisel õigele rajale jõudes saime teada palju põnevat ja leidsime ühiselt, et praeguses Eestis, kuigi siin oma mured, on siiski väga hea elada.

Lapsed olid külalisest vaimustuses ja ka kodused said sellest külaskäigust täpse ülevaate. Reedeses loodusõpetuse tunnis rääkis õpetaja Lorina lastele küüditamisest ja elust Siberis. Lapsed esitasid talle ,,kaasaja mõistmatuse tasandil” küsimusi, et miks te autoga ära ei põgenenud või mobiiliga abi ei kutsunud.

Suur, suur tänu Yoko Alendrile, kes leidis oma suure pere ja tiheda töögraafiku kõrvalt aega ja tahtmist meile külla tulla ja meie maailmataju ja teadmisi sel moel avardada.
Sellised kohtumised, neis ja neist tekkinud arutelud on kordi olulisemad ja rohkem hinge ja mõistust puudutavad kui ninapidi õpikus teadmiste avastamine.

Ivi Kukk
klassijuhataja