Paide paepiigade rühma kodutütred veetsid koolivaheajal, 2. märtsil mõnusalt hariva päeva Rakveres. Päeva alustati politseimuuseumis, kus piiluti politseinike igapäevatöö telgitagustesse. Kodutütred said palju targemaks ja üht-teist prooviti ise ka teha. Näiteks valmis fotorobotiga pilt rühmavanem Siirist, kes ise samal ajal peidus oli. No ei olnudki nii lihtne kui võiks arvata, aga valmis ta sai ja sarnasuski on silmaga nähtav.

Päeva teine pool möödus Rakvere linnuses. Tutvuti linnuse ajaloo ning igapäevaeluga, meisterdati elektrita õhtute jaoks valgusallikaid – vahaküünlad. Ja üks õige kodutütar peaks ikka püssirohtu ka mõistma teha. Seepärast õpitigi lossiköögis ka seda segu tegema. Valmis segu katsetati ka kohe. Põles küll, uhke ning heleda leegiga.

Aga päeva nael oli muidugi piinakamber ja selle tagune õuduste koobas. Kodutütrele on hirm võõras, seepärast siseneti vapralt, kõik hoidsid kokku. Üksteisest kinni hoides ning kõrvulukustavate kilgete ning rõõmuhõisete :)saatel jõuti ka teisest otsast väljumiseni. Oi, neid muljeid jagus veel kauaks!

Oli tõeliselt vahva talvepäev särava päikese ja sillerdava lumega. Aitäh võimaluse eest isamaalise hariduse programmile.

Rühmavanem Siiri Sitska