Teisipäeval, 29. novembril käis 10. klass Tartus. Ekskursiooni peamiseks eesmärgiks oli külastada uut ERM-i. Meie sattusime sinna ajal, mil oli kaks näitust: „Uurali kaja“ ning „Kohtumised“. Lõviosa muuseumihoonest katab Eesti kultuuriloo püsinäitus „Kohtumised“, mis hõlmab ajateljel tänapäevast jääaja lõpuni kulgevat Ajarada ja 11 teemanäitust, mille hulgas ka omanäoline rahva osalusel valminud näitus ning avatud fond, kus eksponeeritaks järjest muuseumi tähtsamaid kollektsioone tervikuna. Soome-ugri püsinäitus „Uurali kaja“ tutvustab soomeugri rahvaid kultuuriliste soorollide taustal.

Kuna meie ekskursioon kestis umbes poolteist tundi, tuli oma aega ka muul viisil sisustada. Otsustasime klassiga minna Tartu põgenemistubadesse (Escape room). Kui olime moodustanud grupid, hakkas peale mäng, kus tuli oma mõistus tugevalt proovile panna ning töötada ühtse meeskonnana. Kõigile väga meeldis ning uus kogemus on meeldejääv.

ERM-is valitsev õhkkond oli igati sobilik kuulsust koguvaks mannequin challenge’ks. Niisiis tegi meie klassgi oma mannequin challenge’i, mis õnnestus väga hästi, kui üritati imiteerida sealseid kujusid.

Tutvustav video

Berta Kaleva
õpilane