Laupäeval, 7.oktoobri varahommikul startisid Saaremaal, Kuressaare linnas 14 võistkonda nooremate kodutütarde vabariiklikule matkamängule. Kolmandana, juba hommikul 8.50 sai rajale Järva ringkonna esindus. Meeskonda kuulus kaks kodutütart Paide Gümnaasiumist ja kuna meie rühmas alla kümneaastaseid kodutütreid pole, siis ka kaks nooremat tüdrukut Koigi kodutütarde rühmast.

Võistlustrassil liiguti kaardi abil. Kogu tegevus toimus Kuressaare linnas, enamasti lossi ümbruses. Rajal oli 14 kontrollpunkti erinevate ülesannetega, kus tuli näidata oma teadmisi, oskusi, nutikust ja meeskonna ühtset koostööoskust.

Ilmataatki soosis tüdrukute võistlust. Hommikune tihe pilvevaip rebenes õige pea ja päikegi piilus kodutütarde tegemisi. Võistluste kontrollaeg oli kolm tundi. Meie võistkond oli rajal 2 tundi ja 20 minutit. Rajalt tulles särasid kõikide silmad ja  näod olid naerul. Võitlus jättis väga hea tunde.

Autasustamisel selgus, et läkski väga hästi.

Järva võistkond saavutas Pärnu, Võru ja Hiiumaa järel igati tubli neljanda koha. Paepiigadest kuulusid võistkonda EVIITA ÕISMA, KIRSI TAMSALU ja varuliikmena LAURA-LISANNA NURMSALU. Kiitus meie kodutütardele!

Siiri Sitska