14. märts, emakeelepäev oli 6A klassi õpilaste jaoks teistmoodi, eriliselt põnev õppepäev. Sellel päeval sõideti Lääne-Virumaale, Lahemaa rahvusparki, Oandu looduskeskusesse, et osaleda RMK Metsakooli programmis „Hundiretk.“

Kõigepealt tutvuti Oandu loodusmajaga, selle väljapanekutega, vaadati loodusfilmi ja saadi palju uusi teadmisi Eesti metsades elavate loomade kohta. Loodusmaja giid tutvustas lastele ka metsniku elukutset, näitas kummalisi ja põnevaid tööriistu ning selgitas juurde, kuidas neid kasutatakse.

Märkamatult oligi juba möödunud kaks tundi ja saabus söögivahetund. Einet võeti lõkkeonnis, kus elaval tulel sai ka vorstikesi küpsetada või siis niisama käsi soojendada. Loodusmaja pakkus omalt poolt kuuma piparmünditeed ja kodust kaasavõetud võileivad maitsesid värskes õhus eriliselt hästi.

Pärast sööki suunduti reipalt loodusrajale. Tervest lastegrupist sai rollimängus korraga hundikari, ka õpetajad ja giid olid karja liikmed. Kaelakaart määras ära igaühe rolli: emahunt, isahunt, jäljeajaja, vana hunt, kutsikas või koguni üksikhunt. Selgitati igaühe ülesandeid hundikarjas. Rajale mindi juba huntide moodi: ikka karjajuht ees ja teised tema taga reas, igaühel pikas rivis oma koht. See oli päris parajalt suur hundikari, kes metsas pea kaks tundi ringi rändas. Otsiti sobivaid pesapaiku, varitseti saaki, õpiti märkama lindude-loomade tegutsemise jälgi, kutsikad kippusid kohati üleannetult klähvimagi.

Tagasi bussi juurde jõuti parajalt väsinutena, aga palju, palju targematena. Kõik olid üksmeelselt nõus, et metsakoolis oli vahva.

Aitäh RMK-le, KiK-le ja Oandu looduskeskusele toreda koolipäeva eest!

6A klass