Vaatamata ähvardavatele vihmapilvedele istusid aiatöö riietes a ja b kuuendikud bussi peale ja algas sõit Vändra lahedal asuvasse  Saare-Tõrvaaugu aiandisse. Plaanis oli tutvuda aiandiga, uurida aedniku ja omaniku Harri Poomi käest kuidas selline ettevõtmine alguse sai, kuidas edukaks edenes ning abistada jõukohastes aiatöödes.

Kui jõuti kohale, oli ilm veel talutav. Õpilased ja õpetajad noppisid väikestelt õunapuude istikutelt ära lehti selleks, et istikud saaks hiljem välja kaevata ning viia hoonesse talvituma. Ja siis juhtus force major – ja vihma sadas ja sadas ja sadas ja sadas ja……

Põgenesime suurde viinapuude kasvuhoonesse. Viinamarjakasvatus toimub kasvuhoones, õpilased ja õpetajad tutvusid viinapuude tagasilõikamise põhimõtetega ning degusteerisid erinevaid magusaid ja veel magusamaid viinamarjasorte.

Arbuusid ja melonid kasvasid  kehva suve tõttu ka kasvuhoonetes, nende hooaeg on küll lõppenud, kuid õpilased said võrrelda meloni, kõrvitsa, kurgi ja arbuusi lehti ning korjati ära ka viimane hiline arbuus mis transporditi Paidesse.

Kõige julgemad tutvusid  erilise(läbipaistva ) mesitaruga. Taru on valmistatud pleksiklaasist ning läbi klaasi on huvilistel hea jälgida mesilaste toimetusi.

Õppepäev sai teoks  Järvamaa ettevõtlusnädala raames ning bussisõitu toetas SA Järvamaa Arenduskeskus. Suur tänu ka bussijuhile Ivo Raamatule, kes nurisemata talus meie märgi ja poriseid riideid.

Lorina Kukk, 6. b õpetaja ja Kersti Varik, 6.a