16. märtsil külastasid 4.a klassi õpilased Paides endise lihakombinaadi territooriumil paiknevat sõjaväebaasi. Sõdurid peatuvad Paides seoses õppusega „Kevadtorm“.

Meie õppekäik oli väga põnev. Okastraadiga ümbritsetud laagriplatsi juurde jõudes hakkas laagriplatsil kiire sagimine. Relvastatud sõdurid jooksid aia äärde, peitsid ennast rohu sisse ja laadisid oma relvad. Arvasime, et meie tulek põhjustab seda, kuid tegelikult olid nad saanud ülesande. Legendi järgi oli nende ülem saanud snaipri kuulist haavata ja nad varitsesid vaenlast. See tähendas aga meile, et peame 20 minutit ootama, sest missiooni käigus laagriplatsile võõrad minna ei tohi.

Kui ootusaeg sai läbi, jätkus meie põnev käik. Tutvusime autoga, millel oli kuulipilduja. Saime katsuda erinevaid relvi, neid laadida ja proovida sõdurivarustust. Tegime ringkäigu telkides, kus toimub sõdurite igapäevaelu. Kuna ilm oli ilus ja päikeseline, tundus see lastele väga tore ja ahvatlev.

Õpilaste jaoks kõige põnevam osa oli laskmisharjutuste tegemine erinevatest relvadest. Eriti tore oli seda teha siis, kui sõduripoisid olid ka meie näod kaitsevärvidesse värvinud.

4.a klass tänab väga leitnant Mihkel Madalveed ja tema abilisi, kes olid väga sõbralikud ja vastutulelikud. Kogu ringkäik oli põhjalikult läbi mõeldud ja meie tulekuks ette valmistatud.

Kairit Wirth
4a klassijuhataja