Reedel, 17. novembril oli suur rõõm koos 10. klassi õpilastega külastada  Rahvusooperit Estonia. Etendati W. A. Mozarti koomilist ooperit „Figaro pulm“.  Meie teatrikülastusega liitusid ka mõned 11. ja 12. klasside õpilased.

Enne etendust käisime tunnikese põneval ekskursioonil ooperiteatri tagaruumides. Nägime näitlejate garderoobe, teatrisaali lavatagust, kingseppade, maalrite ja puidumeeste tööruume. Lisaks kuulasime atraktiivse giidi jutustatud lugusid teatri ajaloost.

Mõnelegi õpilasele kujunes esimene ooperikülastus üsna raskeks katsumuseks, kuna etendus kestis 3 tundi ja 15 minutit. Samas oli võimalus oma silmaga näha ja kuulda, milline näeb välja ooperiteatri etendus. Kuulsime ja nägime, mis on retsitatiiv ja mida kujutab endast numbriooper. Märkasime, et ooperietenduse keskel on õnnestunud aaria järel aplodeerimine soositud. I rõdult oli hea jälgida orkestri ja dirigendi tööd. Heameelt valmistas ka see, et lavale astusid mitmed Estonia juhtivad solistid (Rene Soom, Angelika Mikk, Helen Lokuta, Heli Veskus jt), kelle esituses nautisime ülihead vokaalset sooritust ja näitlejameisterlikkust.

Kindlasti tekkis õpilastel kõige selle taustal mitmeid erinevaid emotsioone.

Koju jõudsime hilisõhtul väsinuna ent rahulolevatena.

 

 

 

 

Anne Toomistu
klassijuhataja